Ürün sepete eklenmiştir.
Sipariş Takibi

KARGO BEDAVA Tüm Alışverişlerinizde

ÜRÜN FİLTRELEME

Diplomat Zarf Baskı Detayları

Firma içinde sadakati, firma dışında itibar ve akılda kalıcılığı sağlamanın kurallarından biri olan kurumsal kimliğin vazgeçilmezlerinden biri de diplomat zarftır. Firma dışına yollanan yazılı evraklar, gönderilen faturalar gibi farklı alanlarda kullanılan diplomat zarflar, firmanızın marka kimliğini ortaya koymanın etkili bir yoludur.
Antetli kâğıda basılarak hazırlanan teklifler ya da bilgilendirme metinleri ve faturaların teslimatı için kullanılan diplomat zarflar aynı zamanda para zarfı olarak da kullanılmaktadır. Alıcı bilgilerinin daha kolay görülebilmesi için pencereli diplomat zarf tercih edilirken, para ya da özel belge gönderimlerinde penceresiz diplomat zarf tercih edilmektedir.

Diplomat Zarf Özellikleri ve Kullanım Alanları

 • Diplomat zarfların üretiminde 110. gr 1. hamur kâğıt kullanılır. Bu zarflar hem kolay deforme olmaz hem de kaliteli bir baskı yapılmasına olanak sağlar.
 • Pencereli ve penceresiz olan diplomat zarfların ölçüleri 10.5x24 cm’dir. Antetli kâğıtlarınızı rahatlıkla diplomat zarflarınızın içine koyabilirsiniz.
 • Tasarımda vurgulamak istediklerinizi zarfın önünde kullanarak algıyı tek bir tarafa çekebilirsiniz. Tek yön baskı size ekonomik bir fiyat imkanı da sağlar.
 • Tek, iki, üç ve dört renk baskı seçeneklerinden birini tasarımda kullandığınız renklere göre seçebilirsiniz. Tek renk kullanımı maliyet konusunda daha avantajlı olacaktır.
 • İçerisinde kullanacağınız evraka göre pencereli ya da penceresiz diplomat zarf kullanabilirsiniz. Pencereli diplomat zarfta alıcı bilgilerini ayrıca yazma ihtiyacı duymazsınız. Penceresiz diplomat zarf tercih edecek olursanız alıcı bilgilerini kalemle yazabilir ya da etiket yapıştırabilirsiniz.
 • Kullanım alanlarınıza ve ihtiyacınıza göre 500 ile 10.000 adet arasında baskı siparişi verebilirsiniz.

Etkili Bir Diplomat Zarf Tasarımı İçin İpuçları

 • Diplomat zarf üzerinde firma ismi, logo, iletişim bilgileri ve sloganınızı göz yormayacak şekilde kullanmalısınız.
 • Kullanacağınız tüm metinlerin ve görsellerin birbiri ile olan renk uyumuna dikkat etmelisiniz.
 • Pencereli diplomat zarf tercih edecekseniz iletişim bilgilerinizi pencerenin sağına yerleştirebilir, logonuzu pencere üzerine ya da sağ üst köşeye koyabilirsiniz.
 • Penceresiz diplomat zarf kullanacaksanız zarfın en altına tek sıra olarak iletişim bilgilerinizi yazabilirsiniz. Alıcı bilgileri için yazacağınız alanı belirledikten sonra logo ve sloganınızı buna göre tasarlamalısınız.
 • Tasarımınızda yer vereceğiniz görsellerin yüksek çözünürlükte olması baskıda kaliteli bir sonuç elde etmenizi sağlar.
 • Yazacağınız metinlerin okunabilir boyutta ve marka kimliğinize uygun bir yazı tipinde olması oldukça önemlidir.
brosurbaski.com, kaliteli baskı ve uygun fiyat politikasına sahip matbaa hizmeti arayanların yanında. Online matbaa hizmeti ile zamanınızı size bırakan brosurbaski.com’da tasarımlarınızı yükleyebilir, istediğiniz özellikleri seçebilir, diplomat zarf baskı fiyatlarına anında ulaşabilirsiniz. Kurumsal baskı işlerinizi online hizmetimiz ile en kolay ve hızlı şekilde halledebilirsiniz. Uygun fiyata sipariş vereceğiniz zarflarınızı kredi kartına taksit imkanı ile ödeyebilirsiniz.